Bankadan kredi çekemiyorum? Veya Kredi talebim sürekli ret ediliyor, banka kredilerin takibe düştü ve hiçbir banka bana kredi vermiyor ne yapmalıyım soruları kafanızda çoğaldıysa size birkaç cevap yazalım.

Senet Karşılığı Kredi Veren Faktoringler

Mal satışı ve hizmet satışı ile elde edilen gelire temlik koyularak alınan desteğin diğer bir tanımı da senetle kredi veren faktoring firmalarıdır.

Öncelikle Bankalar harici yasal olarak nakit kredi veren herhangi bir kurum veya kuruluş yoktur, Ancak bazı Kamu Kurumları, KİT ler ve Büyük Şirketlerin Sosyal Yardımlaşma Vakıfları dışında nakit kredi bulmanız mümkün değildir.

Öncelikle İLKSAN yani İlkokul Öğretmenleri sandığı vardır ve sadece Sınıf Okul Öncesi, Sınıf Öğretmenleri ile İl ve İlçe milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışanlara (Hizmetliler Hariç) İkraz yani 35 Bin TL ye kadar ihtiyaç kredisi sağlamaktadır.

Bir diğer Banka harici kredi veren ise POLSAN’ dır yani Polis yardım Sandığıdır ki bu da sadece Emniyet Personeline ihtiyaç kredisi sağlamaktadır daha doğrusu sandığa aidat ödeyen üyelerine kredi vermektedir.

 Diğer Kamu İktisadı Teşebbüslerinde buna benzer sandıklar bulunmakta ve üyelerine kredi kullandırmaktadırlar. Zaten çalıştığınız kurumda bu tür kredi veren sandığınız var ise haberinizin olmaması mümkün değildir.

Buradan çıkacak sonuç eğer bir kamu personeli değilseniz Banka harici yasal olarak kredi bulmanız veya Bankaların sağladığı şartlarda kredi bulmanız mümkün değildir.

Peki ne olacak şimdi sorusu ise, maalesef cevapsız kalıyor bundan sonra nakit ihtiyacınıza kredi çözümü bulunmamaktadır. Bundan sonra ki süreç borç para bulma safhasına geçmektedir, öncelikle ailenizden, dostlarınızdan ve arkadaşlarınızdan başlayarak bulmanız gerekecek, muhtemelen bunu da denemişsinizdir ve sonuç çıkmamıştır.

Senet karşılığı nakit para bulabilir miyim?

İşte burada iyice düşünmek lazım size bu parayı sağlayacak kişinin şartları çok ağır olur belki yasal takiplere veya icraya düşseniz dahi senetle alınan paranın yıkımını yakalayamaz.

Ayrıca senetle para bulmak hiçte kolay değildir, genellikle mevcut kredi kartınıza taksit yapmak suretiyle yardımcı olacaklar vardır, muhtemelen kredi kartlarınızda boşalmıştır bu yazıyı okuduğunuza göre.

Size direk nakit sağlayacak kişi veya kişiler size boş senet, ipotek edebileceğiniz maddi varlıklar isterler hatta kefil istemeleri de cabası, yani böyle bir düşünceniz var ise size iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here