Turan Ay

  1. Anasayfa
  2. Hakkımda

Hakkımda

Turanay Turanay -
662 0

turan_ay

23 Temmuz 1976 tarihinde, bir Cuma sabahı gözlerimi açmışım dünya’ya. O zamanlar İstanbul’da yaşarmışız. Kartal İlçesinde. Hayat şartları atmış bizi Kütahya’ya.  Çocukluğum, gençliğimin geçtiği Kütahya. Her şeyi doya doya yaşadığım Kütahya.
Gençlikte bir yere kadardı. Lise bitiminden sonra; askerlik… Derken açılan bir sınavla bir bakmışım Kamu Kurumunda memur olmuşum. Yıllar sonra asker olarak gittiğim Van’a bir daha gitmek varmış.
Sevgili eşimle 2006 yılında evlendiğim Van’dan, Kütahya’ya gelsem de; deniz çekti beni. 2007 yazında Demre’ye taşındığım bir zamanda tanıştım fotoğrafla. İnternet sitelerinde kullandığım fotoğraflar zamanla daha ilgi çekici bir hâl almaya başladı. Açtığım www.demrehaber.com sitesi ile uzun süre habercilik yaptım kendi çapımda.  Bir kaç fotoğraf makinesinden sonra tanıştığım DSLR ile anladım ki fotoğrafa bir kez daha aşık olmuşum.
Artık hayata daha duygusal bakıyor, renkleri daha iyi hissediyorum. Bir fotoğraf karesinde kendimi ifade edebilmenin mutluluğunu yaşıyorum.