Turan Ay

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ordan Burdan
  4. »
  5. Garanti BBVA Elma Hesabı Avantajları

Garanti BBVA Elma Hesabı Avantajları

Turanay Turanay -
3594 0

Sunduğu fark yaratan hizmetler ile Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Garanti Bankası şimdi de Elma Hesabı ile kazandırıyor. 81 ilde toplam 867 şube ile müşterilerine hizmet sunan Garanti Bankası online olarak da farklı hizmetler sunmaya devam ediyor. Bankacılık sektörünün en önemli iki ürünü şüphesiz ki vadeli veya vadesiz hesaplardır. Bir banka ile gerek kredi, gerekse de kredi kartı kullanıyorsanız otomatik olarak bir mevduat hesabına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda bu iki üründen yararlanmasanız da bankacılık işlemleri için vadesiz hesap açtırabilirsiniz.

Vadeli ve Vadesiz Hesap Nedir? Farkları Nelerdir?

Bankacılık sektöründe iki farklı hesap türü bulunuyor. Bunlar vadeli ve vadesiz olarak açılan hesaplardır. Vadeli hesap içerisinde yer almakta olan tutarın belirli faiz oranları ile değerlenmesini sağlamakta olan hesaplardır. Vadesiz hesap ise paranızın durduğu ve tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz hesap türüdür.

Vadeli ve vadesiz hesap arasındaki en büyük fark faiz işlemesi olur iken Türkiye’nin en büyük 5. Bankacı olan Garanti Bankası her iki özelliği sizlere elma hesabı ürününde sunuyor. Tüm bankacılık hizmetlerini kullanır iken aynı zamanda paranızın her gece değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

Garanti Elma Hesabı Nedir?

Garanti Bankası tarafından hazırlanan elma hesabı vadeli bir hesaptır. Ancak gerçekleştirilecek olan tüm vadesiz hesap işlemlerinin aynılarını yapabiliyorsunuz. Garanti elma hesabı sahibi olarak hem paranızın her gece faiz kazanmasını sağlayabilir, hem de tüm bankacılık işlemlerini (para transferi, fatura ödeme vb.) gerçekleştirebilirsiniz.

Vadeli mevduat hesaplarında genel olarak yatırımlarınızın faiz oranlarının bozulmaması için yatırılan tutara dokunulmaması ve işlem yapılmaması gerekiyor. Ancak Garanti Elma Hesabı bu konuda farklılığını gösteriyor. Garanti Bankası tarafından sulan Elma Hesabı sayesinde açacağınız vadeli hesapta paranızı biriktirir iken bankacılık işlemlerini de yaparsınız.

Garanti Bankası tarafından sunulmakta olan Elma Hesabı’nın açılış miktarı bireysel kullanıcılar için minimum 5.000 TL’dir. Elma hesabı içerisinde yer alacak olan alt limitin üstüne eklenecek her tutar her gece belirlenen oranlar doğrultusunda faiz kazanmaktadır.

Garanti BBVA markası ile en iyi bankalar arasında ve  uluslar arası düzeyde milyarlarca müşteriye hitap eden en büyük bankalardan birisi. Bu anlamda müşteri de bankasına güvenerek hareket ediyor ki vermiş olduğu hizmetleri güven içerisinde alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir